Drzewo Ogrzewanie Trociny

Trociny

Trociny
Trociny – drobne wióry, powstające jako odpady obróbki drewna: piłowania, cięcia, heblowania itp. Dawniej trociny były używane jako materiał konstrukcyjny i izolacja termiczna, jak to

Trociny – drobne wióry, powstające jako odpady obróbki drewna: piłowania, cięcia, heblowania itp.

Dawniej trociny były używane jako materiał konstrukcyjny i izolacja termiczna, jak to ma miejsce np. w polepie. Obecnie trociny nie są stosowane w podobnych celach z uwagi na dostępność innych materiałów o znacznie lepszych parametrach wytrzymałościowych i izolacyjnych.

Trociny są obecnie stosowane jako paliwo w instalacjach grzewczych. Mogą być stosowane jako:
Paliwo sypkie stosowane cyklicznie. Trocinami wypełnia się cały piec, tzw. trociniak. Proces spalania może trwać nawet kilkadziesiąt godzin, po czym należy wygasić palenisko i proces powtórzyć od początku.
Paliwo sypkie stosowane ciągle. Trociny dostarczane są poprzez zautomatyzowany podajnik w sposób ciągły do paleniska. Prędkość podawania jest kontrolowana, co umożliwia sterowanie ilością produkowanej energii cieplnej.

Trociny – drobne wióry,

Paliwo w postaci brykietów. Wysuszone trociny są brykietowane za pomocą odpowiedniego lepiszcza, a następnie używane jako opał podobnie do węgla kamiennego.

źródło: Wikipedia

hastagi na stronie:

#wiĂłry #przystawki do pieca co na troty #jak zrobić trociniak #przystawka do pieca na trociny #podajniki na trocine #przystawka do trocin #przystawka na trociny do pieca #trociny czy trzymaja ciepło #wiory izolacja termiczna

A to już wiesz?  Idź z duchem czasu – trendy zegarkowe na najbliższy sezonic

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy